سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کفسابی گرانیت

کفسابی گرانیت

محتوا  نمایش 

کفسابی گرانیت | سابیدن انواع کفپوش‌ها و سنگ‌های ساختمانی می‌باشد که به دلایل مختلفی نیاز به شستشو و تمیزکاری دارند. در ابتدای کار ساختمان‌سازی و بازسازی انواع ساختمان، ممکن است انواع مصالح و مواد مانند گچ، سیمان، چسب، رنگ و … بر روی سطح سنگ‌ها و کفپوش‌ها ریخته شود و لکه‌هایی ایجاد نماید.

به همین دلیل حتما باید از خدمات ساییدن برای تمیز کردن آن‌ها استفاده نمود. همچنین با گذشت زمان در اثر رفت و آمد مکرر، سطوح سنگ‌ها کدر شده و جرم‌هایی بر روی آن‌ها ایجاد می‌شود. بر همین اساس لازم است تا هر چند وقت یکبار نسبت به انجام عملیات ساییدن اقدام نمود.

یکی از انواع سنگ‌هایی که می‌توان بر روی آن عملیات کفسابی را انجام داد، سنگ گرانیت است. این سنگ از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و منافذ میان آن نیز بسیار کم می‌باشد؛ به همین دلیل از این نوع سنگ در انواع ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها پاساژها، هتل‌ها و … استفاده می‌شود.

با استفاده از خدمات ساییدن سنگ‌های گرانیت می‌توان سطحی براق و آینه‌ای بر روی این سنگ‌ها ایجاد نمود و همچنین امکان تراز کردن سنگ‌ها نیز وجود دارد.

سنگ گرانیت واستفاده آن در بین مصرف کنندگان

سنگ گرانیت سنگین است و از مقاومت بالایی برخوردار است. منافظ آن بسیار کوچک است و هنگام مالش و سنگ آینه و براق می شود. به همین دلیل این سنگ بسیار محبوب است. از گرانیت به طور گسترده ای در هتل ها ،پارکینگ ها ، ساخت لابی ها ، مراکز خرید و معابر استفاده می شود.

مزیت دیگر گرانیت این است : زیرا از مقاومت خوبی برخوردار است. ما می توانیم تعداد زیادی چاپ چاپی بر روی آن انجام دهیم. از جمله: سوزاندن شعله ، بریدن تبر ، برش و …

همانطور که گفتیم ، از گرانیت بسیار گسترده استفاده می شود. به همین دلیل ، صنعت سنگ نیز پیشرفت زیادی در زمینه سنگ گرانیت داشته است. در مجموعه منصف ساب از دستگاه های ویژه و مواد گرانیت ویژه بهره مند می شود. تا کار خود را با بهترین کیفیت انجام دهید.

گرانیت به جز بر کف ساختمان اهداف دیگری نیز دارد. این به شکل سنگ تزئینی یا برای اجرای میزهای آشپزخانه و. همچنین در پله ها ، میزها ، نماها و … استفاده می شود. با ماشین آلات مختلف برای پرتاب سنگ و کف می توان تمام این سنگها را سنباده زد و منعکس کرد. برای قسمت های غیرقابل دسترس و بلندتر و نازک تر ، از دستگاه دستی و کوچکتر استفاده می کنیم که دقت بالاتری دارند نیز کمک گرفت

نکته  : برای دیدن مطالبی از سنگسابی لطفا کلیک کنید

روش‌ های ساییدن گرانیت

به طور کلی برای تمیز کردن و سابیدن سنگ‌های گرانیت در کف ساختمان‌ها می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده نمود.

انواع روش‌های ساییدن این سنگ‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 ساییدن با استفاده از دستگاه مخصوص

کفسابی سنگ گرانیت با استفاده از دستگاه در مراحل مختلفی انجام می‌شود که در نتیجه باعث براق شدن سطح سنگ‌ها و از بین رفتن ناهمواری‌های آن می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه استفاده از دستگاه کفسابی سنگ گرانیت باید مورد توجه قرار بگیرد، نوع سنگ گرانیت استفاده شده در سطح ساختمان است؛ زیرا انواع سنگ‌های گرانیت با یکدیگر متفاوت بوده و مراحل انجام عملیات کفسابی بر روی آن‌ها نیز متفاوت می‌باشد.
به همین دلیل توصیه می‌شود تا از افراد متخصص برای کفسابی سنگ گرانیت ساختمان خود استفاده نمایید.

ساییدن با استفاده از فرچه‌های سیمی

این نوع فرچه‌ها از سیم‌های زبر و بسیار محکمی تشکیل شده‌اند که برای ساییدن سطوح  به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند؛ زیرا باعث ایجاد خطوط بر روی سطح سنگ شده و لعاب سرامیک را نیز از روی سطح آن جدا می‌کنند.

همچنین پس از گذشت مدت زمانی از عملیات ساییدن، موجب مات شدن و تیره شدن سطوح آن‌ها می‌شوند. به همین دلیل از این روش تنها برای کفسابی سنگ گرانیت استفاده می‌گردد.

سنگ سابی

 کفسابی گرانیت با استفاده از رزین

رزین نوعی ماده مخصوص است که از آن برای پر کردن خطوط و درزهای میان سنگ‌های گرانیت استفاده می‌شود. پس از استفاده از رزین برای پر نمودن درزها، کف سنگ‌های گرانیت را ساب می‌زنند تا براق و تمیز گردد.

هزینه کفسابی سنگ گرانیت

یکی از عوامل بسیار مهم و تعیین‌کننده در هزینه ساییدن سنگ گرانیت، متراژ ساختمان است. گرانیت از جمله سنگ‌هایی است که دارای جنس سختی بوده و به همین دلیل سابیدن آن نیز سخت می‌باشد.

از آنجایی که عملیات کفسابی سنگ گرانیت در چند مرحله اضافی انجام می‌شود، هزینه آن نیز نسبت به سایر کفپوش‌ها بیشتر می‌باشد. از جمله عوامل دیگری که در تعیین هزینه ساییدن گرانیت موثر هستند، می‌توان به نوع سنگ گرانیت، میزان آلودگی سنگ، سختی کار سایدن، میزان پستی و بلندی سنگ، گوشه‌ها و درزهای ساختمان و … اشاره نمود.

برچسب ها      
کفسابی گرانیت ارزان کفسابی گرانیت ارزان کفسابی گرانیت ارزان کفسابی گرانیت ارزان

منبع : منصف ساب